• Szkoła pamięta

• Nowa galeria Szkoła pamięta została dodana do albumu fotograficznego

#Szkołapamieta 27.X. 2022r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Dzisiaj uczniowie z kl. 6 zapalili znicze i uporządkowali pomnik, znajdujący się w łąckim lesie, upamiętniający tych, którzy zginęli za Polskę.  Ich nazwiska są wypisane na tablicy. To m.in. urzędnicy, rejenci, kierownicy szkoły podstawowej w Radziwiu czy strażnicy więzienni. Spełniliśmy nasz obywatelski obowiązek!

• Kapelusz Pani Jesieni

• Nowa galeria Kapelusz Pani Jesieni została dodana do albumu fotograficznego

13 października 2022 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu

,,Kapelusz Pani Jesieni" zorganizowanego przez świetlicę szkolną.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, wyobraźni twórczej i kreatywności, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz uwrażliwienie na piękno jesieni.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac biorąc pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematyką konkursu;

• wykorzystanie ,,darów jesieni'';

• pomysłowość, kreatywność;

• staranność wykonania.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Szymon Jaskulski

I miejsce – Ksawery i Maja Kiełbasa

II miejsce –Marcel Grzelak

II miejsce – Piotr Stańczak

III miejsce –Filip Zalewski

III miejsce – Zofia Kajak

Wyróżnienia: Mateusz Piórkowski, Antoni Karczewski, Antoni Prządak,

Antoni Dębkowski, Agata Kacperska, Kinga Kamińska, Maria Kamińska.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Artystom za wykonanie prac konkursowych i ogromne zaangażowanie.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci pod okiem pani Ewy Szyszki, Renaty Sławańskiej - Siłkowskiej i Pauliny Zaremby - Janiszewskiej przygotowały piosenki, wiersze i układy taneczne, które miały być dowodem wdzięczności dla wszystkich pedagogów i pracowników naszej placówki.

W tym dniu zostały również wręczone nagrody dyrektora szkoły.

Dzień ten jest okazją, aby wyrazić podziękowania wszystkim, którzy wkładają ogromny trud w nauczanie i wychowanie dzieci.